GORILLA TV SZEGED

Kövesd nyomon a szegedi rögbis híreket első kézből... Valamint JELŐLJ, LÁJKOLJ, KOMMENTELJ!!!

ÚJDONSÁG! - GORILLÁK TV SZEGED - TESZTADÁS - ONLINE MECCSNÉZÉS

..A Gorilla TV-N a korábbi meccsek visszanézhetők, illetve a hazai Extra Ligás meccseket élőben is adjuk. A műsor jelenleg tesztüzemben megy, ezért az esetleges tecnikai hibákért elnézést kérünk!
A naptárban a saját edzések és mérkőzések mellett zöld szín jelzi a Rögbi Szövetség eseményeit Edzések és mérkőzések időpontjai... Le ne maradj! PONTOS IDŐ>>>

2010. május 31., hétfő

Eldőlt a női rögbi bajnokság

Szombaton rendezték a Rögbi női bajnokság utolsó fordulóját a Köfém rögbi pályán. A tét nem volt kisebb, mint a bajnoki cím megtartása volt a fehérvári lányok számára, míg az Agárdi Angyalok a dobogóra való felkerülésért harcoltak. Forrás: mrgsz.hu

1. mérkőzés Fehérvár Rugby Club - Szeged. 44 - 0 / 20 - 0
A szegedi csapat nem okozott gondot a Fehérvárnak, az első félidőben Gyolcsos Mária 5, Pap Eszter 10, és az újonc Mikó Barbara élete első mérkőzésén célt vitt 5 pont.
A második félidő első célját ismét Gyolcsos Mária 5 pont szerezte.Huszti Katalin 14 pont, Pintér Anett 5 pont.

2. mérkőzés: Battai Buldogok - Agárdi Angyalok 43 - 5 /20 - 0.
A mérkőzés egyetlen Agárdi célját Szalay Beáta szerezte.Míg a battai lány bulldogok magabiztosan hozták a meccset.

3. mérkőzés:Fehérvár Rugby Club - Agárdi Angyalok 31 - 12. / 17 - 0.
Az első félidőt Pap Eszter 12 és Gyolcsos Mária 5 pontjával 17 - 0 vezetett a Fehérvár. A második félidőt Ismét Pap Eszter nyitotta 5 pontjával. Majd Péter Edina Agárdi Angyalok játékosa szépített 5 pontos céljával 22 - 5. A csereként beállt Veiland Fruzsina félpályás elfutásával még plusz 5 ponttal javított a pontarányon. Az Agárd nem adta fel Szalay Beáta ismét 5 ponttal örvendeztette meg az "Angyalokat". A mérkőzés utolsó pontját Huszti Katalin 5 pont szerezte.

4. mérkőzés: Battai Buldogok - Szeged 39 - 0. /19 - 0. Papírforma eredmény született, a jóval erősebb játékerőt képviselő bajnoki címet követelő battai csapat lemosta a pályáról aktuális ellenfelét.

5. Mérkőzés a mindent eldöntő! Fehérvár Rugby Club - Battai Buldogok 14 - 12. / 14 - 0.
A fehérvári csapat Sólyom Beatrix, Kaposi Anna, Jakab Zsuzsánna válogatott játékosait nélkülözve lépett pályára.
Összealítás: Czompó Dorina, Huszti Katalin, Török Zsuzsanna, Pap Helga, Pap Eszter, Gyolcsos Mária, Pintér Anett. A tolongás csapatrész Czompó, Huszti, és a nagy visszatérő Török Zsuzsanna az FRC labdáit rendre megtartották, labdákat szereztek a csupa válogatottat felvonultató battai tolongástól.Pap Helga méltó ellenfelének bizonyult az odensei (Dánia) Európa bajnokság legjobb irányító és rúgó játékosának Fehér Csillának, ez döntött az FRC javára. A Battaiak jó stratégiát választottak sikeresen kikapcsolták az odensei (Dánia) Európabajnokság legjobb 5 ös játékosát, de nem tudták megakadályozni a precízen végrehajtott taktikai előkészítéseit. Ebből kettőt Pap Eszter fejezett be félpályás elfutásaival az első félidőben 10 pont, amit Pap Helga sikeres jutalom rúgásai még 4 pont megtoldott, félidő 14 - 0 az FRC nek. A második félidő csak Battai célokat hozott, először Katona Erika 5 pont, amit Fehér Csilla 2 pont be is rúgott. A második battai célt Kis Brigitta szerezte. Végeredmény 14 - 12 az FRC nek.
A battai csapat 6 válogatott játékossal lépet pályára, míg a Fehérvár csak 3 válogatottat tudott szerepeltetni a mindent eldöntő bajnokin. Semmi nem okoz olyan örömöt, mint a sok munkával nehezen megszerzett Magyar Bajnoki Cím!

6. mérkőzés: Agárdi Angyalok - Szeged 31 - 5. / 17 - 0.
Nagy volt a tét, a szegedi csapat és az Agárdi Angyalok előtt, mindkét csapat 25 - 25. pontegyenlőséggel vágott neki a mérkőzésnek.
Az agárdi lányok esélyt sem hagytak a szegedieknek, végig uralták a mérkőzést és győztek. Pontszerzők. Péter Edina 9 pont, Krizsák Aliz, Fodor Ágnes, Johanna Videgain, Annika Kluotale 5 - 5 pont.